Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fahrush Azemi
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Janar 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Fahrush Azemi është këngëtar i njohur. Në Qershor 2002, Fahrush Azemi merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Bardhoshk E Bardh".

Më datë 18 Korrik 2010, Fahrush Azemi & Modul publikojnë videoklipin "Popullore".

Më datë 27 Nëntor 2010, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Vajzat E Prishtines".

Më datë 15 Korrik 2011, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Qunat E Mahalles". Me këtë këngë, Fahrush Azemi merr pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011.

Në Maj 2012, Fahrush Azemi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Kush Ma Fale Rininë".

Më datë 10 Maj 2013, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Njoha Nje Grua".

Në Maj 2013, Fahrush Azemi merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Adoleshente".

Më datë 3 Nëntor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Ti Dhe Une".

Më datë 3 Nëntor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Plak Topall Dhe Ashik".

Më datë 3 Nëntor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Edhe Sot Kendoj".

Më datë 3 Nëntor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Nuse Me Fustan Te Bardhe".

Më datë 3 Nëntor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Uje Te Jap, Uje S'te Jap".

Më datë 8 Dhjetor 2014, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Ti Je E Vetmja".

Në Qershor 2015, Fahrush Azemi merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Po Të Lutem O Prizren".

Më datë 2 Dhjetor 2016, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Pse Më Le". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Joniad Banushi. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 22 Dhjetor 2017, Fahrush Azemi publikon videoklipin "S'je Si Tjetra".

Më datë 13 Shkurt 2018, Fahrush Azemi & Shemi publikojnë videoklipin "Te Kam Ne Zemer Kosove".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist