A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Poezi

Pas nje shiu me rrebesh
qe sa kish rene ate mengjes
u hap mbi mal nje cope qiell
dhe ra ne fshat nje rreze diell.
Floke lare gruri koke ngriti
kopshtia gjethe are ndriti
blegerine tufeza q'u gjallerua
gumzhine bleta permbi zgjua
flirtojne pellumbat mbi pullaz
nje pate ne perrua u gajas
e meqe fshati s'kish poet
u hodh kendezi mbi kotec
perplasi krahet dhe kendoi
per bukuri e zavendesoi...

- poem written by Faik H.Kuqi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019