A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mali Idealeve

Mali i idealeve
u shemb,
u rrenua
ngagerryrja e ambicjes
per pushtet,
dhe kreshtat e tij
humnerash mbaruan
e s'mbeti nje grime"UNITET".

Nga mali qe qiellin
qe dukur se mbante mbi koke
vec pirgje rrenojash mbeten,
deshmi e vetmburrjes se kote...

vjeshte 982

- poem written by Faik H.Kuqi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019