Mali Idealeve

Mali i idealeve
u shemb,
u rrenua
ngagerryrja e ambicjes
per pushtet,
dhe kreshtat e tij
humnerash mbaruan
e s'mbeti nje grime"UNITET".

Nga mali qe qiellin
qe dukur se mbante mbi koke
vec pirgje rrenojash mbeten,
deshmi e vetmburrjes se kote...

vjeshte 982

- poezi nga Faik H.Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1