A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nderrimi Stinave

Nderrimi stinave
(dedikuar zgjedhjeve te
para pluraliste,mars 991)

A ndodh qe stinave
nderrimi t'u mohohet?
pranveren a ndodh
qe dimri ta prapsoi?
dhe ne u sulte murrani egersuar
natyra,valle
vertete s'do te bleroi?

Jo,mos u shtang
o bimez e brishte e marsit!
sado thellimi akujt te skermise,
mbi truallin tend
nder ngrica shterbezuar,
nje diell i ngrohte
se shpejti do te ndrise...

- poem written by Faik H.Kuqi


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019