Më mbaj mend (për 1 muaj)


Familia Ideale - Une E Drodha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une E Drodha".
3. Video është e këngës "Une E Drodha", por nuk këndohet nga Familia Ideale.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Familia Ideale - Une E Drodha  (Feat. Bess)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Bess (Familia Ideale)

11/12/2013

2013-12-11T21:04:46+00:00INTRO:

Zoti i madhe qe je ne qiell faleminderit per bimet e tua qe na kenaqin
na mbaj larg nga policia dhe spiunat dhe ne do ta pim me shume.. NAMIN ! !

Jam pak sa overdoz me shume mall edhe ca flet
filloj te dredh nje tjeter ashtu sic e di vet
marr nje boce dhe filloj ti heq farat ta pastroj
e gris dhe nje cigare dhe te dyja i bashkoj
vetem mos me beni pyetje une per dredhjen s'dua verejtje
se e dredh per veten time a a a nuk dua vrejtje
se e pi........ e pi dhe behem tap e pi dhe jam rehat
ne mengjes ne drek edhe ne dark
me pelqen te bej gallat me pelqen ta pi ne park
me LABIN dhe me BOLIN sikur je ne LAZARAT
ALBANIA what's up je shteti me shkerdhat
leri cunat te pin per qef te behen tap
te ken kurva ne krevat ti ken bokset me shume vat
te kapin mikrofonin te degjoni rap te that
nga rruget nga trotuari te tregojne si digjet bari
eshte bota ime kjo kurse ti thjesh kalimtari

ref: x2

une e drodha dhe e ndeza edhe mbase behem tap
ne ketu pim pim pim jemi up up up
24 ore spat nuk e di nese me ndjen
te fala beji mamit nese nuk te pelqen

me labin ne park me dakun ne sef
me cunat ne shpi cdo nate per qef
e dredhin e ndezim dhe luajm PRO
dridh po te duash nuk themi jo
nuk themi jo ne vetem e pim
FI o shkerdhat muziken ta qim
ka rizla edhe bim cunat gati per sulmim
afrohu pak me afer do na gjesh aty ne tym
ups.... me duket se u pim.. ne u pim
me kujtohet nje histori dikur me nje shokun tim
ball per ball me policin dhe re raki plot me bim
athere thash vari karin tani nuk ka me shpetim
na ben thjesht verifikim per pak me iku zari
ta drejtas daku hec se sot na dashka djalli
nuk e di si do veje halli hej ku vajti malli
dua nje ta pi per cunat dua nje per shoqerine
color city dhe komitat po po ata qe s'qine
dua nje te fundit ta shkrep per ekipin time
te nxihet qielli kurva se e ndeza per FI-ne..

ref: x2

une e drodha dhe e ndeza edhe mbase behem tap
ne ketu pim pim pim jemi up up up
24 ore spat nuk e di nese me ndjen
te fala beji mamit nese nuk te pelqen


Ky tekst u dërgua nga  andidna
Më Shumë Këngë Nga Familia Ideale:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet