Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fantastico Band - Parlamenti Jone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Zonja dhe zotrinje te vegjel
po ju them une nga ky vend
do kendojne e do vallezojne
Fantastiko band

nuk e di qme ka ra ndermend
te formojme nje parlament

parlament me njemije femije
nga je ska rendesi

kryetar do te zgjedhem une
se mund te flas nga ju me shume

kete gje duhet ta votojme
pastaj do ta shqyrtojme

do te flasim per kengen
do te flasim per lojen

do te flasim per shkollen
gishtat lart kush do ta votoje

gishtat lart kush do ta votoje
ref:2x
parlamenti jone ska politike
ska pozite as opozite
ejani nga do qe je
dyert hapur ti i ke

une i kam veq 5 vjet
por kendoje me shume lezet
aka vend a ka vend per mua nparlament

parlamenti jone o femij
u pret me kenaqesi

mire se vjen mocaniku im
po me mbush me gezim

do te kerkojme nga gjithe bota mbare
te mos kete femije duke qare

do ti mbrojme ne me gjelozi
drejtat tona se jemi femije

do te flasim per kengen
do te flasim per lojen
do te flasim per shkollen
gishtat lart kush do ta votoje

gishtat lart kush do ta votoje
ref:3x
parlamenti jone ska politike
ska pozite as opozite
ejani nga do qe je
dyert hapur ti i ke


Ky tekst u dërgua nga KiaFantastico Band
Publikimi: 21/09/2009
Festivali: Ylberi 2010
Festivali: Ylberi 2009


Fantastico Band - Parlamenti Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parlamenti Jone".
3. Video është e këngës "Parlamenti Jone", por nuk këndohet nga Fantastico Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1