A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Fati Rama - Dashnia E Nanes


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/05/2017

2017-05-07T17:49:46

(Cover Gold Ag)

Fjalët ma t’mira po i kërkoj Nga thellësia e zemrës tem
Se s’ka njeri ma besnik Kurrë si ti moj nana jem
Qysh i vogël kur jom kon M’ke uru me fjalë ma t’mira
Bashkë kem qenë ç’do moment Në ato kohnat e vështira
Ti s’ke ditë me m’thon s’kemi Ç’do dëshirë m’a ke plotësu
Edhe kur diçka s’ke pasë E ke bo gjithmonë për mu
A ka dritë që ndriçon botën Natën sikur rrezja e hanës
A ka erë ma t’bukur n’botë Se sa kur je afër nanës Kur punojsha n’krye n’veti
E nuk ta ngojsha atë fjalë Pasha Zotin nana jem
Qysh ke thonë ti m’ka dal Tanë këto vjetë që i kalova
M’rrite vetë pa vlla e motër Sa herë vendin m’a ke shtru
Sa herë bukë m’qite n’sofër Kush si ti a thu m’don
A ka tjetër n’këtë farë bote Kur vonohna për te shpia
Kush e ndjen si zemra jote Tash u rrita nana jem
M’rrite t’madh e m’bone burrë 1000 vjet ymër me i pas
Hakësh ty s’muj me dal kurrë

Ty t’kom babë e t’kom nanë E di që se pate lehtë
E mbaj mend isha i vogël Atëherë kur babi ndërroi jetë
Sa me fat që jam o Zot Loti dul s’di qa me thon
Gëzimi ma i madh n’këtë botë Është fakti që ty t’kom nanë
M’ke këshillu edhe tu ecë Thojshe mos mami se rrxohesh
Sa herë që m’ke ushqy Thojshe ma i forti bohesh
Lutja jote e pafund Është e mirë secilën strofë
Sa herë moti është i keq Veshu mirë se ki mu ftofë
Per ç’do lot që t’ka piku Shkaku i gabimeve t’mija
T’u boftë ujë i xhennetit Të shpërbleftë nanë Perëndia
Se s’ka fëmijë që nuk gabon Deri sa t’rritet edhe mësohet
Por secili sa t’ka gjallë E ka mirë herët me ndodhë
Se zemra jote gëzohet Poashtu le t’thehet
Kush t’a din kimetin nanë N’përjetësi do të shpërblehet
Pra ma bon hallall gabimin Cilido qoftë ai për mua
Se du t’a fitoj xhennetin Përgjithmonë të këmbët e tua

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019