Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatjon Dalipi - Amore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amore" kënduar nga Fatjon Dalipi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bebe Rexha - Amore

[REF. Bebe Rexha:]
When you wake in a dream
Wrapped in Versace sheets, that's amore
When you rip off his clothes
In it's all black [?], that's amore
When the light hits your eyes
'Cause that eight carats shines, that's amore
When he spends his money on a
Flight to Positano anytime you want, that's amore

[Bebe Rexha:]
They say, "Money can't buy love", but for my love
I need diamonds the size of an island
I deserve everything you can buy me
Spend it on me (Yeah, oh, oh, oh)

Love the way he's kissin' on my lips
Thе way he put that gold Cartier on my wrist
I can't resist, thе way he workin' that
One hand on the whip, one on my hip
Got me fallin' in love

[REF. Bebe Rexha & Rick Ross:]
When you wake in a dream
Wrapped in Versace sheets, that's amore
When you rip off his clothes
In it's all black [?], that's amore
When the light hits your eyes
'Cause that eight carats shines, that's amore
When he spends his money on a
Flight to Positano anytime you want, that's amore (Han)

[Rick Ross:]
Hunnids on my middle finger (Yeah)
Fuck you to the simple niggas (Han)
Versace sweaters and the linen
Smokin' Cali out in Venice (Boss)
Mansion bought in Vienna, bought the [?] and I'm livin' like a Menace
I remember time when I'm never finished, like a set of rims, Rozay always spend it
Gianni versus Donatella (Han)
Glass slippers, Cinderella (Han)
Lamborghini slice the cheddar (Woo)
For my 'rillas in the cell
Big bank small, run it individual
Small talkers, label miniscule
When you dealin' with the realer dude
Talk and started dealin' back in middle school

[Bebe Rexha:]
Love the way he's kissin' on my lips
The way he put that gold Cartier on my wrist
I can't resist, the way he workin' that
One hand on the whip, one on my hip
Got me fallin' in love

[REF. Bebe Rexha & Rick Ross:]
When you wake in a dream
Wrapped in Versace sheets, that's amore
When you rip off his clothes
In his all black [?], that's amore (Han)
When the light hits your eyes
'Cause that eight carats shines, that's amore
When he spends his money on a
Flight to Positano anytime you want, that's amore

Can't keep me silent, everything's diamonds
Louis and Gucci and Fendi and Prada
Fenty, Chanel, yeah, he knows me so well
That's amore (That's amore) (Han)
Can't keep me silent, everything's diamonds (That's amore)
Louis and Gucci and Fendi and Prada
When he spends his money on a
Flight to Positano anytime you want, that's amore

Sin Boy - Amore

Veç me ty Amore,
Ku po don me shku,
hajde shkojmë (yeah)
Veç me ty Amore,
Ça po don me ble,
po ta blejë (yeah)
...

2Ton - Amore

Mi amore,m’ke shti mu n’lojën tone
Nuk e di ca
Ca m’bone!
Une po t’du,po s’muj me t lone (2x)

Si me ty une me kerkon su ndjeva
Ti 1 te mire une me 100 ti ktheva
Me t’pa mire ty une veten se kurseva
Kam besu shume,e shume u zhgenjeva

Sa here kam dyshu ti m’ke thon “besom”
Sa here ëm ke rrejt e m’ke thon “besom”
Edhe kur t’kom zone,m’ke thone kuptom
Prap sun po t’thom ty harrom

Ahh,kush je ti mire e di
Ti asnjehere faj ski
Une ta di çdo fshehtsi
Ski kallxu po tonat i kam ni

Mi amore,m’ke shti mu n’lojën tone
Nuk e di ca
Ca m’bone!
Une po t’du,po s’muj me t lone (2x)

Ti mu si tattoo n’trup m’ke mbet
Edhe me t’hek ti m’ndjek
Kur em mbon nervoz je e qet
Piken e dobt ma ki gjet

E kur une jam keq nuk shkrun ti
E kur une jam mire po vun ti
E me m’pa me nja tjeter krejt lun ti
Krejt lun ti,krejt lun ti

Shume lojna i bon per inat
Bon story tu dal çdo nate
Si n’fore une me tu kap
So e lehte ty me tu pershtat

Mi amore,m’ke shti mu n’lojën tone
Nuk e di ca
Ca m’bone!
Une po t’du,po s’muj me t lone (2x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 16/10/2020
Muzika: Zani Loca
Orkestrimi: Samuel KodraMë Shumë Këngë Nga Fatjon Dalipi:


Komente 0


Fatjon Dalipi - Amore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amore".
3. Video është e këngës "Amore", por nuk këndohet nga Fatjon Dalipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.