Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlume Popovci - Trendafili Blu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Trendafili Blu" kënduar nga Fatlume Popovci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vilma Bilali - Trendafili Blu

Ndal ngadale nga zemra
loti im per ty pikon
jam e humbur ne vetvete
e shkuara dashuri me trishton
sa shum koh kaluan
ti jeten ma ndale pergjithmon
ah kjo zemer shum te deshi
akoma vetem ty shum te don

Sikur fryma te me ndalonte
ne nje varr te isha e tretur
syt e shpirti do te vinin
te hiqnin mallin tim ne perjetsi
por un gjall do te jem
malli s'do me shuhet ne pafundsi

Ti i lumtur, un e trishtuar
emrin ma ke haruar
dashurin ti e shkele
sa keq mua me jen per ne te dy
bukurosh i pabes
keto fjal dua te ti them ty ne sy

REF. 2x:
Sa m'ka marr malli mer ty
te lumtur ishim ne te dy
trandafili blu t'kam then
kete emer ta pata len

Sikur fryma te me ndalonte
ne nje varr te isha e tretur
syt e shpirti do te vinin
te hiqnin mallin tim ne perjetsi
por un gjall do te jem
malli s'do me shuhet ne pafundsi

Ti i lumtur, un e trishtuar
emrin ma ke haruar
dashurin ti e shkele
sa keq mua me jen per ne te dy
bukurosh i pabes
keto fjal dua te ti them ty ne sy

REF. 2x:
Sa m'ka marr malli mer ty
te lumtur ishim ne te dy
trandafili blu t'kam then
kete emer ta pata len

Egzon Krasniqi - Trendafili Blu

NDAL NGA DAL NGA ZEMRA LOTI IM PER TY PIKON
JAM I HOMBUR NE VETVETE E SHKUARA DASHURI ME TRISHTON
SA SHUM KOH KALUAN TI JETEN MA NDALE PERGJITHMON
AH KJO ZEMER SHUM TE DESHI AKOMA VETEM TY SHUM TE DON

SIKUR FRYMA TE ME NDALONTE NE NJE VAR TE ISHA I TRETUR
SYT E SHPIRTI DO TE VININ TE HIQNIN MALLIN TIM NE PERJETSI
POR UN GJALL DO TE JEM MALLI SDO ME SHUHET NE PAFUNDSI

TI E LUMTUR UN E TRISHTUAR EMRIN MA KE HARUAR
DASHURIN TI E SHKELE SA KEQ MUA ME JEN PER NE TE DY
BUKUROSHE E PA BES KETO FJAL DUA TE TI THEM UN TY NE SY

REF:2#
SA MKA MARR MALLI MER TY TE LUMTUR ISHIM NE TE DY
TRANDAFILI BLU KAM THEN KETE EMER TA PATA VEN

SIKUR FRYMA TE ME NDALONTE NE NJE VAR TE ISHA I TRETUR
SYT E SHPIRTI DO TE VININ TE HIQNIN MALLIN TIM NE PERJETSI
POR UN GJALL DO TE JEM MALLI SDO ME SHUHET NE PAFUNDSI

TI E LUMTUR UN E TRISHTUAR EMRIN MA KE HARUAR
DASHURIN TI E SHKELE SA KEQ MUA ME JEN PER NE TE DY
BUKUROSHE E PA BES KETO FJAL DUA TE TI THEM UN TY NE SY

REF:2#
SA MKA MARR MALLI MER TY TE LUMTUR ISHIM NE TE DY
TRANDAFILI BLU KAM THEN KETE EMER TA PATA VEN

Franko - Trendafili Blu

franko;
sa m'ka mar malli per ty
te lumtur ishim te dy
trendafili blu kam then
kete emer po ta ven(x2)
franko:
unazen e dikujt tjeter
ne gisht po e mban
sa her qe e shoh
me mall per ty qaj
franko:
te pa fat e quaj veten
s'me ka ec ne dashuri
sa do bukur kaloj jeten
nje boshllok e kam ne gji(x2)
franko:
dal-ngadal nga zemra
loti per ty pikon
jam i humbur ne vetvete
e shkuara dashuria jon.(x2)
loli loka:
zemer ngelesh pjes
pjes e jetes time
pa forcen qe ma shton imagjinaten
s'do kisha ber ndryshime
loli loka:
gabime kam be shum un
per te qen ne te dy
e nese s'me beson ti
ngri lart ato sy
loli loka:
Zoti ka menu per mu
me tjetre kam per te jetu
fustani i bardh
trendafili blu(x2)
franko;
zoti ka mendu per mu
e ka shkru dhe per Lorenen
do ta marr ate qe du
se sa te jem i pa fat(x2)
aaaaaaaa aaaaaa aaaaa aaaa
franko:
te pa fat e quaj veten
s'me ka ec ne dashuri
sado bukur kaloj jeten
nje boshllok e kam ne gji(x2)
franko:
sa mka mar malli per ty
te lumtur ishim te dy
trendafili blu kam then
kete emer po ta ven

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 05/06/2018Më Shumë Këngë Nga Fatlume Popovci:


Komente 0


Fatlume Popovci - Trendafili Blu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trendafili Blu".
3. Video është e këngës "Trendafili Blu", por nuk këndohet nga Fatlume Popovci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.