Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlume Popovci - Gurbetqari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbetqari" kënduar nga Fatlume Popovci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 19 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
19

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dionita Islamaj - Gurbetqari

as qyteti ska hjeshi
nuk ka gzim neper shtepi
asnjo s,jemi n,disponim
kur ju s,vini ne pushim

nana pret djalin e vet
motra vllaun per hasret
nipat mesat kokan rrit
si kan pa o qe ni vit

reff,,
Vera pa gurbetqar
jo nuk ka lezet
malli shum na ka marr
pse s,erdhet sivjet
jeta pa gurbetqar
nuk bon asni dit
sa nana keni lan
te dera tu prit

jena msu o ma na ardh
me u knaq e bashk me dal
tan Kosoven me shetit
me shum qef ju kena prit

baba plak cdoher po vet
pse si erdh djali sivjet
loti rrjedh o sikur lum
motra vllazen jo dojm shum

Luljeta Shala - Gurbetqari

Gurbetqar o gurbetqar
Tka ardh koha rrugë me marr
Jepi fund punës n'gurbet
Boll punove për sivjet
Sjemi pa jon bo mot mot
Ka zan nuse vllau jot
Darsem tmadhe don me nis
Ti ja jep shyretin shpisë
Darsem tmadhe don me nis
Ti ja jep shyretin shpisë

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×

Gurbetqar o nëpër botë
Pa ju vera nuk del dot
Ju rujt zoti paqi shnet
Që s'na leni verës vet
Me gëzime sillni verën
Ju naj bini atmosferen
Me ju koha kalon shpejt
Na me ju knaqemi krejt
Me ju koha kalon shpejt
Na me ju knaqemi krejt

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×

Fidan Gashi - Gurbetqari

Me lodhi jeta
Duke menduar
Si gjithe te tjeret
Dua te rroj
Bileten preva
Per t'u larguar
Ne dhe te huaj do te punoj

Refren:
Aeroplani sa larg me qoi
Valle do te kthehem
Jo se besoj
Zemra me digjet
Me mori malli
Per nenen time
Qe ta shikoj
Gurbeti jeten
Ma shkaterroj, ma shkaterroj

Nje dite do kthehem
Prane nenes sime
I permalluar
Do ta takoj
Se me ka rritur
Me shume mundime
Gurbeti jeten
Ma shkaterroj

Refren:
Aeroplani sa larg me qoi
Valle do te kthehem
Jo se besoj
Zemra me digjet
Me mori malli
Per nenen time
Qe ta shikoj
Gurbeti jeten
Ma shkaterroj, ma shkaterroj

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 07/12/2019
Teksti: Kreshnik AvdiuMë Shumë Këngë Nga Fatlume Popovci:


Komente mbi këtë këngëFatlume Popovci - Gurbetqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqari".
3. Video është e këngës "Gurbetqari", por nuk këndohet nga Fatlume Popovci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.