A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Emigrimi

Shume njerez kane emigruaur
Si zogje kane shtegetuar
Nene e baba
Kane lene te vetmuar

Gra e femij qajne
Per bashkeshortin e babain
Shume po i kerkojne
Po ata spo i degjojne

Gjithmone ky emigrimi
Mbyt shpirtra nga trishtim
Gjithmone te vetmuar
Asnjehere te gezuar

- poezi nga Fatma Murra


- Poezia u dërgua nga fatmamurra -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019