A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Pusho I Qet Ne Amshim

Edhe sod nji "mjegull ra",mbuloj syrin loti i mjer
si se dita pak ma pare,te dilja te shifja edhe njiher
edhe sod nji lajm trishtimi,e kaploj zemren e shkret
si se dita pak me par,te vija t'kerkoja per te xhet
Edhe sod si vite me par,bien daullat e trishtimit
si se dija pak ma part t'xheja ndoshta mundesin e shpetimit
Edhe sod lajme te keqija vinin e silleshin rrotut nesh
si se dija pak ma par,ate te keqe ta merja veshe
Edhe sod oh dit e kobeshme,qe po sjellin lajmin e zi
si se dija e se me shkonte mendja.qe po ndodhe atje me ty
Edhe sod ky djell i zymt,sikur ret e kan kaplu
si se dija qe ter kjo dhimbje,po me sillet vetem per mu
Edhe sod si hereve tjera,esht kjo bot qe na mashtroj
si sé munda njiher ne jet,lotin nga syt ta largoj
Edhe sod po te percjell, ty lexhend e vendit tim
KomandantZahir Pajaziti Pusho i qete ne Ameshim

- poem written by Fatmir Çitaku


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019