A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Rraskapitur Si Ne Vend Te Huaj

Me bej te ndjehem mir edhe sod,,
sod kur andej shof vetem rrmuj
me le te qet njiher ketu ku jam
ty shpres e hije e humbur e huaj
me le te qet mos me bej te vuaj
Me lejo te jetoj edhe pse ne heshtje
sod kur mendoja se arrita lumturin
me ler te qet na shijoj nji dit te vertet
mos ma shuaj edhe njiher Lirin
Mjaft me shkatrrove ma humbe rinin
Me bej te ndjehem i qet ketu ne trojet emija
ty andaj ekendej qe sillesh verdall
Me bere t ebraktis per dhena te huaj
e jetoj nji jet i vetmuar ne mall
Mjaft me shkatrrove internove mmjaft na ke vrar
Me le te shijoj ajrin e knaqesin e vendit tim
ty,,bushter e ardhur me bishtin nen kamb
shpejt tu hapen krahet ty larask xhak pirse
qe se ndaleshe dirixhuese e kohes mizore
me le te qet ne vendin tim,,mjaft qdo xhe na more,,..?

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019