A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Eh Moj Bot E Katandisur

e e shpifur e e lejisur
sa me fjal e sa hajgare
ca met bame eca s'jan fare
eh moj bot ca vetjake
ca me hjekje e ca me plakje
ca ne vuajtje e robri
ca ne vuajtje pa dashuri
e moj bot e pa ty mbetsha
edhe n' humbsha e nu tretsha
asnji her jo kur hallall
per ata qe me ben faj
eh moj yje e ju moj éndrra
ju andej'' q'me dashtet shum''
ju andej qe me lat vetun
qe esht ky lot qe rrjedh si lum
eh ju lot qe derdheni vall
ju andej qe me bet me mall
ju andej qe dhembjen ma shtoni
vall ku jeni e qfar dot boni
ju mallkimi i ketyre diteve
nji selam te ju a dergoj vall
se qe me lat te lenduar
asnjiher s'dot ju afal;

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019