A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Jetojm Ne Vargun E Ëndrrave

Vijim i se kalueres kaluares s'heshtur
neper horizontin nen hipokri
andej kendej ne kerkimin e asaj
qe esht qe ne heshtje rri..

Radhitur ndjenjat ne rafte
t'shfletuara jo rrall
ne skaje i mbeshtetur tutje
Ëndrrime e ndjenja ne mall

Ne pajsazin e bukur
andej ku hena rrezet leshon
vertytem e mund heshtjen vall
ku dot xhindemi , e ku jam.....

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019