A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dinakerija...

Dinakrija jote moj Zonj
na kushtooj goxha si shum
Me vite na i more zoxhet
ne shpi ene katun

Fshatit posht e lart ju solle
asnji vrim se len pa hi
Kopshtin te terin ma shkatrrove
qdo! koteci vall ju ke mesy

eh moj e zeza dhelper si dukeshë
beheshe xhithnji si e hutuar
Por jo moj dinake evjeter
keshtu s'ka larg per te shkuar

Vjen nji dit dot te mbyllen portat
ne flagranc dot ze Katuni
dinakris sate moj dhelper
dot i vij shum shpejt fundi..

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019