A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zëri I Popullit

Hajde hajde devre dynja
qa s'ke nije e qa s'ke pa
u perzie keqe shoqnija
u prish reni e dosllakija
po bijn rrenat si prej tavani
u ba" pash " tuli hajvani
hajt e lam se su ba nami
dalin vjedhin kah akshami
ikun meshifen neper skuta
nesrit dalin sikur huta
shkojn diku ku kan dosta
mos mej pa vetvendosja
e qe besa s po kom qare
pa ta than ashiqare
Boll na rrejte o kryelaken
s'je me t'ren.. mbete me plaken
Hajde hajde kalavesh me mana
t humbt zani e te raft damlla
qysh na vodhe e qysh na rrejte
her nat t'hane e her ket t'ejte
Rinin rruges na e ke lan
te xhithe njiherit selam pot bajn
S'esht pun te shoqnije
le kit pun e rri te shpija
su met ren e su met fjal
Politika qenka shkall shkall.
serbosllavet me kopilata
e mbajn vendin me dekada
ku na mbeti ne parija
Ku esht Populli e ku mbet Rinija.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019