A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vaj I Bilbilit

Male fusha ju qe xhemoni
rri i strukur nen ket therr
Eh si krahet me jan lenduar
ku dot xhindem ne ket pranvere
Fshatra te xhitha te renuara
nuk shof bardhe por vetem zi
Qe me duhet kenga ime
kur andej nuk me je ti
kujt kengen te ja kendoj
neper kopshte kujt ti shkoj
nuk shof burre gra ase femi
s' jetohet ne ket roberi
dot mbledhe veten,, e dot zxhohem
te mare rrugen drejt Liris
nga ky vend te shlirohem
me ndihmen e Perendis

/shenuar 1999 ne Mitrovicë./

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019