A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Geta

Kam nji Mbes
flok kaqurelae
e vetmuar s'del
per dere
Ter diten rrin
me lodra luan
diq ne vete
ajo bluan
Jam e bukur thot
si princesh
kur e shiqojm
knaqemi tu qeshë
i mer Kukullat
pran i afron
kjo prinqesh,thot
te princi shkon
Lyhet nxhyhet
prap pastrohet
nji mij her
ne ditje ndrrohet.

Shkruar ne shkollen fillore kl.IV F,Ç

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019