A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Xona

Xona shkon
ne klas te pare
meson shkronjat
ne Abetarë
A,B,C
Mesuesit i thot
dot lexoj
mesimin sod
posa del
msimin mbaron
drejt ne shpi
ajo shkon
Mami Babi du
me ju tregu
Mesuesi me pesqe
me ka notu...


Ahkolla fillore 1974-1975

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019