A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fëllënza

Pran fshatit
andej kopshtit tim
Fellenzat kendonin
si ne lixherim
ishin ra te xhitha
u futeshin nen debor
njera si per qudi
rrinte bente roj
xhahetaret arriten
u a prishen qetesin
e ndalen kengen
e mbretronin qetesin
xhahtaret u nisen
langojet benin lemeri
mixha lah pas me qyfte
pas ahurit isht hi
Posa ju drejtua
fellenxat ti xhuaj
u ndal tha ne vete
nga vendi s'dot luaj.

Shkruar ne shkollen fillore kl.IV F,Ç

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019