A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vitin e Ri

Viti I Ri

Viti i ri me perplot rrena
Esht kjamet ne disa vena
Mjer laknori i shtepis
Q.e pret mazen e kojshis

Dalin njerzt me ba pazr
Ai i vatfri s.ka ku mej mar
Si vit t.ri e si bajrama
Fukaras si ndoley xhama

Vaj ky Popull qka e xheti
Esht ba me fol vet_me veti
U dal shteti ashiqare
Buxhet. ska thot dalshi fate

Mjer ky viti qe po shkon
Po vjen theatrical hapa hapa
Krejt qka bat uvodh e u shit
S.mbahet shtet tash n.krraba

Viti i ri. He. More i mjer
Ma mir ke me ardh n.ver
Pasha mixhen keq na ke nxam
Na trathtuen keq na kan lan

01.01.2016 1:15.MD

- poem written by Fatmir Çitaku


Choose star rating

Rating:  2.8 / Votes cast:  27

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019