Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmir Shahini - Potpuri Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pijaneci"

Komente

Asnjë Koment

05/11/2016

2016-11-05T13:52:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dasme" kënduar nga Fatmir Shahini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fatmir Shahini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardian Jaku - Potpuri Dasme

Hajde mori vajze
Se na erdhi vera
Hajde te rrime djalo
Nen hije te dera x2

Ref...x2
Vajze e re
Dylbere e re
Hajde se jam vetem e

Hajde mori vajze
Se na erdhi vjeshta
Hajde te rrime djalo
Nen hije te pjeshka x2

Ref...x2
Vajze e re
Dylbere e re
Hajde se jam vetem e

...

Shkova ne çeshme
Nane moj me mbush uje

Nane moj me mbush uje o

Gjeta kroin
Ish i turbullue

Ish i turbullue o

Lene kronin
Hajde rri me mue

Hajde rri me mue o

E mos pyt nanen
Se une ty te due

Se une ty te due o

Djali i dashtun
Te kroni kish qellue

Te kroni kish qellue o

Hiç s'me la
Ani me mbushe uje

Ani me mbushe uje o

Lene kronin
Hajde rri me mue

Hajde rri me mue o

...

Ca te tha nana jote moj goce
Kur dole te porta x2

Nana me porositi djalo
Luj mos te shofin bota x2

...

Ca te tha nana jote moj goce
Kur dole te dera x2

Ik more djale i dashtun
Do te dali kur te vije vera x2

Elizabeta Marku & Suad Shaptafa - Potpuri Dasme

Suad Shaptafa

Lute Lute Nana Bijen rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moj nano sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjette

Suad Shaptafa
Lute Lute BABA Bijen rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moR BABO sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjette
ME KET BABE ME KET NANE
SHUM KAM PAS LEZET
OOO SHUM KAM PAS LEZET

Suad Shaptafa
Lute Lute VLLAU MOTREN rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moR VLLAE sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjett
20-VJET PA 3-MUJ
JAM E DERES HUJ
OO JAM E DERES HUJ

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
AT TTHA NANA UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHA NANA UDHA MAR
UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR NANA MKA THAN
NANA MKA THAN
O LOT PER FAQE
JA KAM LAN
JA KAM LAN

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH

AT TTHA BABA UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHA BABA UDHA MAR
UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR BABA MKA THAN
ME KA THAN
O LOT PER FAQE
JA KAM LAN
JA KAM LAN

I KAM THAN MA BAN HALLALLL
MA BAN HALLALL
PREJ TAN HIZMETIN
QE TA KAM BA QE TA KAM BA

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH

AT TTHAN VLLAZNIT UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHAN VLLAZNIT UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR VLLAZNIT ME KAN THAN
ME KAN THAN
O LOT PREJ FAQES JAU KAM LAN
JAU KAM LAN
SOT 2-JAV DO VIJN ME MARR
DO VIJN ME MARR
SOT 2-JAV DO VIJN ME MARR
DO VIJN ME MARR

Irini Qirjako - Potpuri Dasme

Me shendet baba se vika x2

Hallall buka hallall kripa x2

Hallall buka hallall kripa
Hallall te mira te liga x2

Me rrite baba me rrite
Me kajmak e me simite
Me rrite more Imere
Ne te ngri e ne te mjere

...

Me morre bandill me morre
Me morre x2

Me morre me te vertete
Me morre x2

Me daulle me gernete
Me morre x2

Me dasem ne plot lezete
Me morre x2

Sa lezet baçe
E lule sa lezet x2

Sa lezet nuse
Moj nuse sa lezet x2

Sa lezet babai
Prane sa lezet x2

Sa lezet mamaja
Prane sa lezet x2

Me vellezer
Anembane sa lezet x2

Sa lezet te dhane
Nuse sa lezet x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatmir Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet