A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sofra E Së Shtunës

Në Londër të shtunat vijnë erë gjellësh,
e mira e tyre shpërndahet sokakut,
po troket në zemrën tënde,
të qetësohet prej merakut...
Gjethet lozin si mëndafshet e ndera sofatit,
ku flokët ti kreh ajri i pastër,
të shtunat janë ditët e fatit,
kur ti je aty pranë në vatër...

... dhe ditët e tjera misterioze
në sofrën e së shtunës bëhen xheloze.

- poezi nga Fatmir Terziu


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019