Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Dashurie

Durimi

Kërkova një puthje nga brumi i puthjeve,
këtë mëngjes mbeta peng i buzëve,
një grimë energjie shendi,
pjesa ovale u tkurr,
vajti e u ngujua në kokë shpendi.
Nga turfullimi u zgjua i përfjeturi korb,
i miri,
iu ngulën thonjtë në mish të fortë,
pendëçartur,
dhe buzët ia nisën këngën e heshtjes,
puthje të moçme të bukura.
Himeni i mendimit përtac,
tentoi të ndizte flakë,
durimin tonë.

- poezi nga Fatmir Terziu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet