Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akeronti

Akeronti rrjedh po karont nuk ka
Si të kthehem prapa kur udhën s'e di?
Prej pikëllimi lumi buçitës i natës
E unë rrah brigjet e errëta këtu.
Akeronti rrjedh po karont nuk ka.
Tregomë një va ku të kaloj.
Ti i njeh guvat dhe vorbullat e frikshme.
Tregomë një va, vëllai im,
Ku të kaloj Akerontin
Dhe të arrij.
Akeront rrjedh po karont nuk ka.

- poezi nga Fatos Arapi


- U dërgua nga arsimdiber -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  14

Komente mbi këtë krijim