Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Evropiani

Shoqeron vetmine para nje gote birre
Vete e krijon merzine e moçme te njeriut
Si moti eshte dhe mjegulle, dhe shi
Ne ecjen e turbullt te kohes kridhet
Me i ngulur ne vete
Skeptik krruan mjekrren
Prej lendines se kemishes
Fluturat levrijne, tremben,
e fluturojne.
Ai i kap Brenda qiellit te syve te tij,
duke folur me vete dhe me gotten e birres
Atje, ne nje hutim te trishtem
te takon ty.

- poezi nga Fatos Arapi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet