A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mos Me Urre

Mos me urre.
Dikur ne ishim te dy
Si qielli me detin
Kur vrenjtej njeri-nxinte tjetri;
Kur kthjellohej njeri – kalterohesh tjetri
Dikur si dy ura ne vater
Per sho-shoqin ishim
Te vecuar shuheshim,
Te bashkuar – digjeshim
Por sa shpejt dashuria
U kthyeka ne urrejtje…
Ti mos me urre…

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019