Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grimca Dritash E Ngjyrash

Dhe vargjet erdhen me ritme te kaltra
Ne deget e tyre figurat e gjelbra
Celin, si gjethet neper portokalla
Ne degeza vargjesh feshferijne figurat,
Si mbremjes Jonit fletezat e ullinjve
E mbusha gojen me erera te Jonit,
Ndiej neper dhembe kokrrizat e jodit
Shoh sesi thyhen mirazhet mes valesh,
Sesi therrmohen perflakjet mes guresh…
Dhe jam i teri
Grimca dritash e ngjyrash.

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet