A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Grimca Dritash E Ngjyrash

Dhe vargjet erdhen me ritme te kaltra
Ne deget e tyre figurat e gjelbra
Celin, si gjethet neper portokalla
Ne degeza vargjesh feshferijne figurat,
Si mbremjes Jonit fletezat e ullinjve
E mbusha gojen me erera te Jonit,
Ndiej neper dhembe kokrrizat e jodit
Shoh sesi thyhen mirazhet mes valesh,
Sesi therrmohen perflakjet mes guresh…
Dhe jam i teri
Grimca dritash e ngjyrash.

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019