A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Duke Dale Prej Endrres

Te pashe ne enderr mbreme,
Do te takoheshim sot
Prej enderre te dy ishim bere,
Qaj e qesh ne nje lot.
Ti ishe nje drite qe ecen,
Nje kenge qe ecen ti ishe.
Gjemim i dashurise,
Mes dashurive te dites.
Te shihja e zemren ma ndrydhte
Kjo dhimbje burri e ligjshme
Dashuria ime ndryshe
So do te ishte?
Mall qe ecte ne udhe
Bryme qe behej zemer.
Ti po vije tek une
duke dale prej endrres.

- poem written by Fatos Arapi


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019