Fatos Arapi Poezi
Fatos Arapi

Po Qan Mbi Shkembin Reja

Po qan mbi shkembin reja,
Po qan e po loton
Dhe guri nga rrufeja
Dridhet e po renkon.

Une jam ajo kokrrize
Qe merr rrekeja e loteve
Dashurija thermize,
Gurgullima e boteve.

Une jam ajo kokrrize
Qe shkon e s’di ku vete,
Qe humb e prape s’tretet,
Qe rron veç jo per vete

Nje dhimbje e perjetshme.

- Poezi nga Fatos Arapi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0