A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ku Eshte Kaini?

Mbreme ne rrugen e ngushte tiranase
Takova Abelin gulcues qe pyeste:
- Ku eshte Kaini?
Se une – thoshte Abeli – duhet te vdes,
Patjeter duhet te vdes.
A ke pare Kainin?
Ne fushen e erret te gjakut
Mbijne dhe ecin ullinjte
Dhe ti me leshon nder duar
Vdekjen tende qe therret:
Ku eshte Kaini?

- poezi nga Fatos Arapi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019