Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dy Mbas Mesnate

Akoma s’i kemi shfletuar të gjitha
fletorkat e tragjedive tona.
Hedhur aty tek këndi i dhomës,
prap mbeti nje dëng…
Do t’i marrim me vete, andej,
në Ferr a Parajsë, – të leçitim,
të engledisemi dhe të shtyjmë kohën.

- Poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim