Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edhe Sonte

Edhe sonte ne kurrizin e rruzullit
do te gjejme nje cope vend
ku te ulet dashuria jone.
Edhe sonte, ne çeturine e qiellit
do te kerkojme yllin,
qe i panevojshem, mbi koke na ndriçon.
Dhe diçka te gezueshme,
per t’i thene njeri-tjetrit, do te gjejme edhe sonte…

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet