Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faydee
  • Emri i Vërtetë:
  • Fady Fatrouni
  • Vendlindja:
  • Sydney 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Shkurt 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  82
Këndon kryesisht: pop

Faydee është këngëtar i huaj shumë i njohur. Emri i vertete i Faydee-t eshte Fady Fatrouni dhe eshte nje kengetar dhe kompozitor i muzike, Pop, R&B dhe Dance me origjine libaneze. Ka filluar te publikoje hite qe nga viti 2008. Rendisim me poshte kenget e tij:

2008 - Never Ever
2010 - Shelter Your Heart
2010 - I Should've Known (Faydee Feat. Manny Boy)
2011 - Fallin' (Ya Gamil)
2011 - Better Off Alone
2011 - Mistakes
2011 - Say My Name
2011 - Getaway (Manny Boy Feat. Faydee)
2012 - Talk to Me
2012 - Forget The World
2012 - Laugh Till You Cry (Faydee Feat. Lazy J)
2013 - Unbreakable (Faydee Feat. Miracle)
2013 - Psycho
2013 - Far Away
2013 - Catch Me
2013 - I Got U (Faydee & Sabrina)
2013 - Can't Let Go
2014 - Dangerous (Moody Feat. Faydee)
2014 - You Deserve Better
2014 - Mad in Love (Lazy J Feat. Faydee)
2014 - Beautiful Girl (Costi & Faydee)
2014 - Habibi (I Need Your Love) (Shaggy / Mohombi / Faydee / Costi)
2014 - Habibi (Galena & Faydee)
2014 - Maria
2014 - In the Dark
2015 - Move On (C'est La Vie)
2015 - Who (Claydee Feat. Faydee)
2015 - Lullaby

Më datë 31 Maj 2018, Dj Moh Green publikon videoklipin "Belly Dancer", në bashkëpunim me Faydee & Young Zerka.

Më datë 13 Korrik 2019, Luana Vjollca publikon videoklipin "Yalla Habibi", në bashkëpunim me Faydee. Teksti i këngës u shkrua nga Faydee, Luana Vjollca & Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa orkestrimi u punua nga RZON. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu & Dj Cekic.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0