Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Festina Mejzini - Ne Kemi Një Vënd  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/05/2012

2012-05-06T18:56:21+00:00Shumë gjat eca për tek ti
shumë kohë shkoj pa u takuar
jetuam në një shekull
dashurin e bekuar.

Të prita dhe erdhe
gjithë botën kemi tani
njëqind vjet dashuri
rikthyem unë dhe ti.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.

Qytetet e bardha
une jam rrugeve se me pelqen kjo kohë
Prishtinë Tiranë jam n'autostrad tu mendu
let it snow.

Gjuhen e pasur geg edhe tosk
s'kena kufi Shqipni Kosovë
edhe nese na masin
munet me ndodh
jena ni komb jeni ni zë.

Flori:
Duam ... e Prishtines
duam ujin e detit Jon
ta duam njeri tjetrin
ne gjithcka na bashkon.

Nje emer e kemi
nje gjuhë e nje pasion.

Vesa:
Tani jemi nje
kjo eshte koha jon.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.

Ne kemi një vend të dy
Prishtinë dhe Tiranë të duam ty
çdo ditë edhe më shumë
se jemi një.


Më Shumë Këngë Nga Festina Mejzini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet