Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidan Gashi - Ditelindje Pa Urime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Në kalendar një datë po shënon
Ti sot ditëlindjen pa mu e feston
S’kam besu se vjen kjo datë
Pa urime, pa dhuratë
Jo, jo s’kam besu
S’kam besu, jo për besë
Se qirinjtë s’kam me t’i ndez'
Ti m’ke lane pa shpresë

Ref.
Gëzuar!
Ti festo pa mua
Me shokët e shoqe tua
Dhe me dikë tjetër

Gëzuar!
Ti festo pa mua
Me shokët e shoqet tua
Pa dashninë e vjetër

Digji dhuratat që unë t’i kam dhanë
Se asgjë timen te ti s’du' me lanë
S’kam besu se vjen kjo datë
Pa urime, pa dhuratë
Jo, jo s’kam besu
S’kam besu jo për besë
Se qirinjtë s’kam me t’i ndez'
Ti m’ke lane pa shpresë
Fidan Gashi
Publikimi: 23/10/2017
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja


Fidan Gashi - Ditelindje Pa Urime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditelindje Pa Urime".
3. Video është e këngës "Ditelindje Pa Urime", por nuk këndohet nga Fidan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidan Gashi:


Komente 0