Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidan & Rita - Me Tupana Ndizet Zemra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Ref

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti moj cik je vec e jemja
Un dashnis i vej kapak

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti mor djal je vec i jemi
Un dashnis i vej kapak

strof

S'kam me u nal
Sa t'jesh e imja e un i joti
Kam me tmarr
Me doren time do ta fshi lotin


Djalo pse ngutesh
Pak me ngadal
A ke ti vepra
Apo vec fjale
Kam frik se tutesh
Dhe xhelozon
E mu me harron

Ref

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti moj cik je vec e jemja
Un dashnis i vej kapak

Me tupana ndizet zemra
Dridhet shpirti rrak e tak
Ti mor djal je vec i jemi
Un dashnis i vej kapak

Strof

Kam me t'fal
Krejt ca ndjen shpirti
Ti jap me vepra
S'kam un fjal
Je vec e imja ty t'kerkon zemra

Djalo pse ngutesh
Pak me ngadal
A ke ti vepra
Apo vec fjale
Kam frik se tutesh
Dhe xhelozon
E mu me harron


Ky tekst u dërgua nga RiooFidan Gashi & Rita Haziri
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/03/2022
Muzika: Indrit Dode
Teksti: Rioo
Orkestrimi: Anxhelo Muharremi
Prod: Twix
Mix/Master Alsked RrenjaFidan & Rita - Me Tupana Ndizet Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Tupana Ndizet Zemra".
3. Video është e këngës "Me Tupana Ndizet Zemra", por nuk këndohet nga Fidan & Rita.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidan Gashi:


Komente 0