Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikrije Lushaku
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Gusht 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Fikrije Lushaku është këngëtare e njohur. Ajo ka te mbaruar Shkollen e ulet dhe te larte te muzikes ne Qytetin e Gjilanit ku dhe jeton atje eshte e martuar ka 2 Vajza dhe dy djem.

Në vitin 1991, Fikrije Lushaku publikon albumin "Harrimi".

Në vitin 2009, Fikrie Lushaku & Shkurte Lushaku publikojnë albumin "Veq Dy Germa".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Motra e

Shkurte LushakutKomente mbi këtë artist