A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Fifi - Akoma


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  27

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/03/2019

2019-03-31T19:03:39

Music & Lyrics:

Filloreta Raçi (Fifi)


Ku ke ti? M'thuj ku ke ti?
Se sikur ti gjen veç n'prrall
Nje prekje nga ti sa nje mije fjal
Pse s'ke ti? M'thuj pse s'ke ti?
Muza jem vite me par
Po m'dhem qe nuk je dashni e par
Nese don me kon tash
ndryshe na prej tjerve
Mos lejo me knu thjesht
ni kong edhe per neve

REF.:
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç so kam vjen
me frikë po m'ushqen
As ty nuk tkish ardh
me t‘pas sill verdall
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball
(Pasha kta sy n'ball)

E pameshirshme osht jeta najher
E najher vjen e perqafe t'merr
Esht njejt si melodia qe ka ulje ngritje
Mos me kon dashnia qat her ish kon tmerr
S'e meritoj parajsen kur dit i kom ferr
Hy ngjynah me Zotin, thom mrena e nise
Nuk esht kollaj vet me ec neper terr
Esht njejt si ne rrug drejt
mu perplas me kerr

A e kupton nuk ka bo vaki akoma,
ke ardh te un
Du t'zgjohem nga koma
Pom vjen zoni jot me jehona
Nese vec ni her m'puth
direkt une qohna

REF.:
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç so kam vjen
me frikë po m'ushqen
As ty nuk tkish ardh
me t‘pas sill verdall
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball

Don’t leave me
please don't leave me alone
Don’t leave me
please don't leave me alone
Mir hiç so kam vjen
qe me prit po m'len
Mir hiç nuk t'kish ardh
pasha kta sy n'ball


Lyrics submited by Dijanae-Cards (5)

2019-04-28 07:49:18
Ësht njejt si
melodia që ka
ulje ngritje
2019-04-08 09:40:27
Mos me kon dashnia
qat her ish kon tmerr
S'e meritoj parajsen
kur dit i kom ferr
2019-04-06 10:56:19
E pamëshirshme osht jeta najher
E najher vjen e përqafe t'merr
2019-04-04 21:56:33
Mir hiç s'o kam vjen
Që me prit po m'len
Mir hiç s'o kam vjen
Me frikë po m'ushqen
2019-04-01 09:50:57
Du t'zgjohem nga koma
Po m'vjen zoni jot me jehona
Nese veç ni her m'puth
Direkt une qohna

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019