Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Mos Me Nguc Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

se di ka erdhe,nga fluturove,
dhe para syve mu vizatove,
si erë e flladshme ne kete pranverë.
aromë e këndshme më mbushe me erë.

buzëqeshja jote më paralizoj,
më the diqka e s'munda te degjoj,
koha u ndal asgje nuk levizte,
embel tinglloje kur diqka me flisje.

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bej mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk eshte von,
pra degjom.

oj karamele,o mori bonbon,
kisha pi uje nga dora jote,
po eshte pak vone,
edhe s'eshte lehte,
se më si kam tetembedhjet.

pse lun me mua pse po rrezikon,
jam ujke i moqem apo me degjon,
mos e lyp sherrin se do te pendohesh,
mos oj melaqe se do te lendohesh,

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bëj mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk është von,
pra degjom.


Ky tekst u dërgua nga Sara


Akordet:

A mol
Se di ka erdhe,nga fluturove,
dhe para syve mu vizatove,

G dur
si erë e flladshme ne kete pranverë.
aromë e këndshme më mbushe me erë.

Amol
Buzëqeshja jote më paralizoj,
më the diqka e s'munda te degjoj,

G dur
koha u ndal asgje nuk levizte,
embel tinglloje kur diqka me flisje.

C dur G dur
Te lutem me degjo,
D mol A mol
mos me nguc mos provoko,

C dur G dur
mos me shtyj te bej mekat,
D mol A mol
sepse do t'me marsh inat,

Pjesa dyt e njejt me kto akorde si e para

Te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk eshte von,
pra degjom.

Oj karamele,o mori bonbone,
kisha pi uje nga dora jote,
po eshte pak vone,
edhe s'eshte lehte,
t’zemres i kam nja tetembedhjet.

pse lun me mua pse po rrezikon,
jam ujk i moqem apo me degjon,
mos e lyp sherrin se do te pendohesh,
mos qaj melaqe se do te lendohesh,

te lutem me degjo,
mos me nguc mos provoko,
mos me shtyj te bëj mekat,
sepse do t'me marsh inat,

te lutem me degjo
mos me josh mos mu afro,
po ta them sa nuk është von,
pra degjom.Fisnikët
Publikimi: 06/05/2009


Fisniket - Mos Me Nguc
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Nguc".
3. Video është e këngës "Mos Me Nguc", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0