Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Ma Mire Ne Fshat Se Ne Qytet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ma mirë në pyll se në qytet
Ne të dy atje do t'rrojm
Ne të dy o atje t'rrojm

Njeri atje s’na përket
Të omël o jetën ta çojm
Të omël o jetën ta çojm

Ç’ju lutem Zotit na e dha
Nuk ka tjetër lumturi
Nuk ka tjetër lumturi

Nji kasollë mlu me kasht
Të rrojm në mal o si bari
Të rrojm në mal o si bari

Bariu mikun dëfren
Edhe fyllit-o duke i ra
Edhe fyllit-o duke i ra

Zakone t’vjetra rrëfen
Kështu gjyshnit o na kan msu
Kështu gjyshnit o na kan msu


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Fitnete Rexha - Ma Mire Ne Fshat Se Ne Qytet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma Mire Ne Fshat Se Ne Qytet".
3. Video është e këngës "Ma Mire Ne Fshat Se Ne Qytet", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:


Komente 0