Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani & Doruntina Disha - Jeta Kerkon Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21

Flaka: Se jeta iken dhe jo nuk kthen.
Doruntina: Dita pret diellin qe sapo vjen
Flaka: Ma jep ti doren te lutem pak
Doruntina:Unë ta jep zemrën në çast

(Flaka & Doruntina):
Se jeta ikën dhe jo nuk kthen,
dita pret diellin qe sapo vjen,
ma jep ti dorën te lutem pak,
une ta jep zemren në çast.

Doruntina: Zemrat kërkojnë veç dashuri jo lot ne sy .
Flaka: Nënat kërkojne nga çdo njeri,
jeta kërkon dashuri.

(Flaka & Doruntina):Kjo dashuri qe sundon në k'te bot' duam te zgjohet tek çdo njeri,
duam qe zemrat te kenë lumturi, ashtu si unë ashtu dhe ti.(*2)

Flaka: Se jeta iken dhe jo nuk kthen.
Doruntina :Dita pret diellin qe sapo vjen
Flaka:Ma jep ti doren te lutem pak
Doruntina:Un' ta jep zemrën në çast.

(Flaka & Doruntina): Se jeta ikën dhe jo nuk kthen,
dita pret diellin qe sapo vjen,
ma jep ti dorën te lutem pak,
une ta jep zemren në çast.

Doruntina: Zemrat kërkojnë veç dashuri jo lot ne sy.
Flaka:Nënat kërkojne nga çdo njeri,
jeta kërkon dashuri.

(Flaka & Doruntina):Kjo dashuri qe sundon ne k'te bote, duam te zgjohet tek çdo njeri,
duam qe zemrat te ken' lumturi ashtu si un' ashtu dhe ti.(*2)


Ky tekst u dërgua nga *rihanna*   2Olsi2

Flaka Krelani & Doruntina Disha - Jeta Kerkon Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Kerkon Dashuri".
3. Video është e këngës "Jeta Kerkon Dashuri", por nuk këndohet nga Flaka Krelani & Doruntina Disha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:


Komente 1