A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Flame & Latuà - Ajo


Nuk ka akoma asnjë votë


29/04/2016

2016-04-29T17:16:16

Më Shumë Nga

LatuàKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajo" kënduar nga Flame & Latuà.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flame & Latuà i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardit Çuni - Ajo

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon

[Arditi:]
Nuk jam ni
nuk jam ni najher like that
syt e saj po m'kallin sa her m'sheh
(se ajo) m'ka fiksu, m'ka fiksu
shum keq mu ajo
Ndoshta ajo nuk e din
se per vete m'ka bo

[Eranda:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej, t'ndiej per ty
Le t'jet gabaim le t'jet gabim
I besoj instiktit tim

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po m'thon se ajo m'don
ajo m'don, ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
tjert po thon se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Eranda:]
S'kam besu asnjeher se shikimi i par
mundet me ta marr zemren
me ta marr
Thell ne syt e tij shikoj dashuri
si ne shpirtin tim njesoj dhe ai

[Bashke:]
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
un t'ndiej t'ndiej per ty
Le t'jet gabim, le t'jet gabim
i besoj instiktit tim

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Arditi:]
Ajo me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
Tjert m thon se ajo m'don
ajo m'don ajo m'don

[Eranda:]
Ai me sy mu po ma bon
po ma bon, po ma bon
po ma bon tjert m'thon
se ai m'don
ai m'don, ai m'don

Xum Allushi - Ajo

me njeren dor mban buzkuqin
me tjetren e mban lapsin
ajo bohet gati per me dal
shum te rend e ka makjazhin
adrenalinen me provu se ka qef ferrarin
hic se pyti mamin e shperfill edhe babin
lejen e ka nxhep vet sonte tshkoj te pubi
se i pelqen bardhi der sa drita tzbardhi
nuk sheh pertej nga gardhi gjith gjonat i ka gati
sa e la ferrari hapi dyert maserati
ska renci a je i shkurt apo je i gjat
ska renci aje shnosht apo je i thati
vetem xhepat ti kesh plot mos ti
mbaroj kurr afati se ta ben bye bye
kush e din sa je i sati
cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen
rrobat shum firmato i don
dolce lui vuitton
edhe per shkollen smendon
operiacionet i bon
pushimet ne dubai i don
tipin e fundit iphone
se kush sponsorison kurr ne insta se poston
shume like ajo merr se per like ajo jeton
edhe nese audienca e saj po bjen me foto provokon
plastik e silion e mbushi veten
Pa prespektiv per jeten ajo sheh vec kuleten
dhe vjen 1 dit ne shtepi e perplas deren
mbyllet brenda ne dhome duke dhe qar
e zhgenjyer me veten
me kembe e shkeli sedren
ate e ndrrun me tjetren
per pak fame dhe pak lek ajo e humbi jeten

cdo dit qe kalon ti vetem veten po genjen
e verteta shum te dhemb
se knaqesine vetem te materialet
nuk e gjen
shum gjera pas dore tjera i len
koha iken shpejt nje jet e dyt jo me nuk na vjen
me degjo mir ca po them
lumturia esht dicka qe me lek nuk e blen
dicka qe mas shumti vlen

Lannex - Ajo

rep1:
e kujtoj une at naten
kur ike edhe vet um lave
as ni pik lot se qite
veq lamtumir me thave
mtregove qe nuk kthehesh
mthe gjeje ti nje tjeter
mos mendo mo per mu
ishte e shkrume n'leter
e une sa u merzzita
nfaqe tem rrjedhke loti
sa e madhe ke dhimbja
nat moment ndrroj edhe moti
filloj te reshte shi
jo kurr nuk e harroj
i vetmi sen qe mbeti
vetem tet kujtoj /bejb
tash un ndihna i vetem
se je me tjeter kon
met pas edhe niher afer
gjithqka kishe dhan
tani kur i ves tjert
thojn ajo tjeter ka gjet
kur shikoj lart
qjellin ma mbulojn ret
por prap per ty luftoj
gjith jeten ka me luftu
nket fakt hala sbesoj
qe ti nuk je me mu
e saher qe t'kujtoj
me sjell kujtime plot
kur ti me mungon
lutna tek i madhi zot

reff:
Ajo iku me la vet e me tha kurr sdo te vi
tani hala sme flet as zanin sja kom ni
Sa shum um mungon kur e shoh nfotografi/nfotografi

rep:2
u bo ni koh pa fol
u bo ni koh pa tpa
dikur me shpirt ulodha
un mas teje tu nga
u pajtova ma faktin
qe nuk muj met pas ma
skom fuqi met thon tdu
skom lot me qit hala
Dje kesh te veni vjeter
por vet e vizitova
Thash Ni engjull si ti
hala nuk e takova
e para se ti me shku
doren un ta shterngova
Qe kurr skom met harru
n'at moment e kuptova
ndarja jon osht shkaktare
pse un pe mallkoj jeten
premtimet krejt i majta
jo nuk shkova me tjetren
shum koh sfolsha me kerkon
dojsha veq pak qetsi
Sa her vet jom kon
kur kom pas nevoj per ty
e un i heshtur rri
tash heshtja per mu fol
u binda e pedi
qe nuk po shkon me zor
nuk kom prit qe qe kjo ndodh
skom prit se ti ki me shku
po fati sna lejoj
na me vazhdu /bashkteksteshqip.com © 2007 - 2018