Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Cana

Flamur Cana
  • Vendlindja:
  • Dukaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Janar 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
Këndon kryesisht: rock

Flamur Cana është këngëtar i njohur. Ai eshte kantautor dhe ka marr pjese ne disa evente televizive. Ai eshte edhe lideri i Grupit Simbol, te cilet moren pjese ne festivalin e 54 ne RTSH. Flamur Canaj gjithashtu ka marre pjese edhe ne festivale te tjera si "Kenga Magjike", "Netet e Klipit" etj.

Në Dhjetor 2000, Flamur Cana merr pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Nese Nje Cast Duhet Te Tretem".

Në Maj 2004, Flamur Cana merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "I Huaj Ne Qytet".

Në Maj 2012, Flamur Cana merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Ky Qytet".

Më datë 23 Korrik 2019, Flamur Cana publikon videoklipin "Madam". Muzika e këngës u punua nga Flamur Cana. Produksioni audio u realizua nga Bledi Telha.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Ish-Anëtar i grupit

Grupi Simbol

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0