Flamur Plakaj
Flamur Plakaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Nekovc (Drenas) Kosovë
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Dhjetor 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari

Biografia

BIOGRAFIA: Flamur Plakaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Flamur Plakiqi filloi te kendoje qysh i vogel kur ishte 6 vjeq. Ai për herë të parë doli në skenë në vitin 2009 më këngën “nFestival m’thirri Drenica”. Ai mori pjese ne shume festivale dhe u shperblye ne shume festivale. Disa festivale qe aj mori pjes dhe u shperblye: Fusharrez(2011) Me SHKA "SHOTE GALICA" Nga Drenasi (Vendi i 2), Skenderaj (2011) (Vendi i 2) Istog (2012) (Vendi i 3 dhe qmimi i publikut),Festivali i shkollave komunale Drenas (Sol...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0