Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Lavdi Qofte Perendia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

lavdu qoft moj perenija
qe ta dha ket bukuri
ooo nat e dit po kjaj si thmija
e spom teren syt e mi
nat e dit po kjaj si thmija
e spom teren syt e mi ....

Ref:
dola n`pengjere syrin kur ta pash
qova i got raki moj goc mashalla te thash,
ja me thuj të du ja më thuj
S'te duu jam jabangji nieri
Në dhe të huj.

Zgjohem heret pa ra dielli
Dal n'dritare met shiqu jaaaaaa a
Zgjohem heret pa ra dielli
Dal n'dritareee met shiqu
i lshoj Syt prej drandofîi, nij
bilbilat tuj kendu...
I lshoj syt prej drandofili, nij
Bilbilaaat tuj kendu.

Ref:
Dola n`pengjere syrin kur ta pash
qova i got raki moj goc mashalla te thash,
ja me thuj të du ja më thuj
S'te duu jam jabangji nieri
Në dhe të huj.

Vetull hollë siii Hana s'pariii
Suri i zi o yllë me bisht, jaaa a
Vetull hollë si hana s'pari
Syri i zi o yllë me bishtë
Kaqurrelat midis ballit M'bi te
Gjitha bajshe dritë.
Kaqurrelat midis ballit oh M'bi Te
Gjitha bajshe Dritë.

Ref:
dola n`pengjere syrin kur ta pash
qova i got raki moj goc mashalla te thash,
ja me thuj të du ja më thuj
S'te duu jam jabangji nieri
Në dhe të huj.
Flora Gashi
Publikimi: 01/12/2008


Flora Gashi - Lavdi Qofte Perendia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lavdi Qofte Perendia".
3. Video është e këngës "Lavdi Qofte Perendia", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:


Komente 2