Më mbaj mend (për 1 muaj)


Flora Gashi - Kenge Per Lideret

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Lideret".
3. Video është e këngës "Kenge Per Lideret", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flora Gashi - Kenge Per Lideret  (Feat. Shqipri Kelmendi & Zef Beka)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Shqipri Kelmendi

Featuring

Zef Beka

16/11/2018

2018-11-16T18:36:57+00:00Shqipri:
Ngoni mir Shqiptart e mi
Na ka hy n'midis nji dreq
Hapni syt e populli jem
Ka nis puna me u ba keq

Zef:
Kan nis vujtjet me u harru
N'krye t'venit njerz pa mend
Dallaveret shume jan shtu
Dojn me ba copa ket vend

Shqipri:
Sot po baj thirrje me zemer
Jem Shqiptar e kem nji emer
Na kan shkel e na kan vra
Me armiq muhabet ska

Zef:
Kriminelat prej Shkinise
Po perzihen n'pune t'Shqipnise
O Lidera t'vendit tem
S'doni kurr ju me u mush mend

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre

Flora:
Prej Karpatev Qent e zi
100 Vjet na kan coptu
Sot me ta po pin Raki
Buzen n'Gaz e pa u Turpnu
Qka u ba me ju Lider
Kallxom mendja qysh ja u merr
Per Shpi tone na kullem vet
Me Dushman s'bajm Muhabet
Pse me vet t'Ziun Dushman
Qysh ja ban me Vendin tand
Me u pajtu pa asni Kusht
Ju ka shti Shejtani n'Grusht
Nje problem o Bac e kan
Spo din Paret ku me i lan
Spo din Parev qka me ju ba
Dit per dit lypin hala

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre

Shqipriu:
A Kosove t'mjert na per ty
T'sakatoj kjo Udheheqesi
Populli buke me hanger ska
E kta pare shume kan ba

Zefi:
Perendimit krejt ja gjujn
Fajet qe me i shly spo mujn
Bishtin e kan nxan me Dere
Qka kan ngul spo mujn me nxjerr

Shqipriu:
Ndoshta une me fol nuk ban
Se s'jam rrit hala taman
Po kto fjal kush i ka shkru
Krejt prej zemre i kan buru

Zefi:
Kurr Anmiku s'bahet Mik
Vendin tan me vjedh nuk ban
Krejt kto fjal pa trem Qerpik
Amanet mu mi kan lane

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet