Florenc Banushi
Florenc Banushi
Florenc Banushi
  • Vendlindja:
  • Durrës Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Shtator 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Florenc Banushi është këngëtar. Florenc Banushi lindi në Durrës më 11 shtator 1987, por u rrit në Berat. Në moshën 5 vjeç babai i tij papritmas vdes dhe Florenc shënohet thellësisht nga pikëllimi sepse është e vështirë për një fëmijë kaq të vogël të pranojë një humbje kaq të madhe. Me shpresën e një jete më të mirë dhe ëndrrën për tu bërë futbollist në vitin 2006 ai arrin në Itali por me kalimin e kohës kjo ëndërr zhduket. Vit pas viti, megjithatë, dëshira për të shkruar dhe kënduar këngën e tij të parë për nder të babait të tij të dashur.

Më datë 7 Shtator 2020, Florenc Banushi publikon videoklipin "Ne Kujtimet E Mia". Ai debuton me kengen e ti te pare “Nei miei ricordi” (versioni italian) dhe “Ne Kujtimet e mia” (versioni shqip) kushtuar babait të tij Ismail.

Më 10 tetor 2020 ai lëshoi këngën e dytë, “Vive Chi Muore” (versioni Italian) – “Stop Racismit” (versioni shqiptar), një pjesë rep me temë integrimin midis kulturave të ndryshme dhe padobishmërinë e dhunës për të zgjidhur dallimet e idetë dhe problemet.

Më datë 27 Shkurt 2021, Florenc Banushi publikon videoklipin "Solo Tu".

Më datë 22 Maj 2021, Florenc Banushi publikon videoklipin "Faje". Teksti i këngës u shkrua nga Xhenty.

Më datë 31 Korrik 2021, Florenc Banushi publikon videoklipin "Io E Te". Produksioni audio u realizua nga Florenc Banushi.

Më datë 3 Mars 2022, Florenc Banushi publikon videoklipin "Balla".

Më datë 29 Qershor 2022, Florenc Banushi publikon videoklipin "Preziosa".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2