A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Rexhep Malaj

Rexhep Malaj hero i vertete
Ai per ne trim mbi trimat do te jete
Ai luftoi per ardhmeri
Qe gjalle te mbes qdo femije

Krismat e luftes kur filluan
Rexhep Malen te parin e trazuan
Shpresoj qe kjo lufte te mos kthehet kurre
Se Rexhep Malaj luftoi per nje flamur

- poezi nga Florentë Morina


- Poezia u dërgua nga Florentë Morina -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019